ارسال به دوستان
کد خبر : 59597
تاریخ انتشار : 30 شهریور 1393 10:41

انتشار فراخوان بخش بین الملل جشنواره قصه گویی کانون

فراخوان هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زبان های انگلیسی و عربی ترجمه و منتشر شد.

علاقه مندان به این هنر اصیل می توانند با ارسال نمونه ی اجرای قصه گویی خود با موضوع آزاد و محتوای تربیتی، آموزشی و مذهبی تا پایان آبان 93 ( 21 نوامبر 2014) به دبیرخانه، در این جشنواره  شرکت کنند.
بر اساس این فراخوان قصه گویان خارجی می توانند به دو شیوه قصه گویی با ابزار و بدون ابزار قصه های خود را ارایه کنند.
در عین حال این فراخوان با این مقدمه که«برخی قصه ها انسان را خواب می کند و برخی دیگر بیدار! و افسانه ها و اسطوره ها ماندگارترین ثروت یک ملت است»، به دنبال درخشش قصه گویی و گسترش این هنر ارزنده در عرصه ها ی بین المللی است.
 هم چنین فراخوان هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون به زبان های خارجی، با رنگ آبی فیروزه ای، و حاشیه سنتی نمادین به دنبال معرفی فرهنگ و هنر اصیل ایرانیان به مخاطبان این رویداد بین المللی است.
 گفتنی است آثار رسیده به دبیرخانه بعد از داوری و انتخاب اولیه، به بخش نهایی راه یافته و از قصه گویان بین المللی که اجرای قصه و محتوای تربیتی آموزشی قصه هایشان توسط هیات داوران انتخاب شود برای حضور در جشنواره دعوت به عمل می آید.
 هم چنین بر اساس این فراخوان، تغییر در محتوی، موضوع و یا روش اجرای قصه گویی بعد از ارسال فیلم یا متن قصه پذیرفته نیست و توجه به محتوای قصه با نگاه به هدف های تعلیمی و تربیتی، شیوه ی اجرای مطلوب و جذاب و به روز برای کودکان و نوجوانان از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای مشاهده شیوه نامه کامل این جشنواره اینجا کلیک کنید.


منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :