ارسال به دوستان
کد خبر : 58927
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1393 11:33

انتشار فراخوان نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با انتشار فراخوان نهمین جشنواره دوسالانه بین المللی پویانمایی (انیمیشن) تهران، مقررات این جشنواره را اعلام کرد.

این جشنواره همچون دوره های گذشته در چهار بخش «مسابقه»، «خارج از مسابقه»، «نمایش ویژه» و «چشم انداز» از 17 تا 21 اسفند 1393 در تهران برگزار خواهد شد.
بخش «مسابقه» این جشنواره پذیرای نسخه های HDV ,  DVcam (Pal), Blu – Ray ،MiniDV و DVD (Pal) با شرایطی همچون گزینش حداکثر 3 قسمت از مجموعه ها و سریال ها و همچنین آثار تبلیغی شامل فیلم های آموزشی، صنعتی و تبلیغاتی است.  
این در حالی است که گزینش آثار بخش مسابقه بر عهده شورایی است که اعضای آن را ستاد جشنواره انتخاب خواهد کرد و دست اندرکاران تهیه و تولید آثار این بخش امکان شرکت در ترکیب هیأت داوران را نخواهند داشت و همچنین حضور نماینده ای از جشنواره بدون داشتن حق رای در نشست های هیات داوران است.
در این میان، هیأت داوران در بخش مسابقه ایران آثار تولید شده پس از سال 1389 و در بخش مسابقه بین الملل آثار خارجی ساخته شده پس از ژانویه 2011 را مورد قضاوت قرار خواهند داد.
هیأت داوران بخش مسابقه ایران و بین الملل جوایزی شامل تندیس طلایی، نقره ای و برنزی به فیلم های اول تا سوم اهدا خواهند کرد و همچنین تندیس طلایی، نقره ای و برنزی، جایزه ویژه هیأت داوران، جایزه ویژه دبیر جشنواره و دیپلم افتخار به بهترین فیلم، کارگردانی، فیلم نامه، انیماتور، اثر تلویزیونی، اثر تبلیغی، فیلم تجربی، فضاسازی، موسیقی، صداگذاری و... اختصاص می دهند.
بر اساس این خبر، آثار بخش خارج از مسابقه هم ارزش با آثار بخش مسابقه هستند و به دلایلی مانند مطابقت نداشتن با مقررات حضور در بخش مسابقه، عضویت یکی از سازندگان در هیأت داوری و تکمیل شدن ظرفیت مورد نظر بخش مسابقه به نمایش در می آیند.
بخش «نمایش ویژه» به شیوه غیررقابتی و به منظور فراهم کردن عرصه ای پویا برای تبادل تجربه و اندیشه هنرمندان و ایجاد زمینه ای مناسب برای ارزیابی جایگاه آثار ایرانی در مقایسه با آثار سایر کشورها شکل گرفته و گزیده ای از آثار برگزیده جشنواره های مختلف جهانی و مروری بر آثار یک مکتب یا سبک ویژه از جمله مواردی است که در این بخش به نمایش گذاشته خواهد شد.
بر همین اساس، آثار بخش «چشم انداز» با تأکید بر جنبه های آموزشی و اطلاعاتی، به شیوه غیررقابتی و با گزینش از میان تولیدات کشورهای مختلف صورت می پذیرد که در آن پرداختن به موضوع هایی مانند معرفی استعدادهای نوپا، تبیین جایگاه پویانمایی در آثار تبلیغی و مروری بر آثار یک فیلم ساز مورد توجه قرار خواهند گرفت.
دبیرخانه این جشنواره در مقررات عمومی این فراخوان بر ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.tehran-animafestival.ir  تأکید و اعلام کرده تنها فیلم های ارسالی که کد رهگیری بر روی آن ها درج شده است را می پذیرد.
این گزارش می افزاید برای مجموعه هایی که هر قسمت داستان مستقلی دارد لازم است برای هر قسمت ثبت نام جداگانه انجام و کد رهگیری مستقل دریافت شود در غیر این صورت دبیرخانه جشنواره تنها قسمت نخست آن مجموعه را در جشنواره شرکت خواهد داد.

مقررات شرکت در نهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهراننظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :