ارسال به دوستان
کد خبر : 58215
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1393 10:53

برگزاری دومین جشنواره استانی مشاعره رضوی در کانون مازندران

دومین جشنواره مشاعره رضوی با محوریت استانی، 6 شهریور هم زمان با آغاز دهه کرامت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران برگزار می شود.

این مسابقه ویژه گروه سنی: 10 تا 12 سال، 13 تا 15 سال و 16 تا 17 سال بوده و به برگزیدگان مسابقه کمک هزینه ی ایاب و ذهاب به مشهد مقدس، لوح تقدیر و بسته فرهنگی اهدا خواهد شد.
در این خصوص دبیر این جشنواره بيان داشت: برگزاری چنین جشنواره هایی در قالب هنر و ادبیات یک روش برای حفظ و احیای سنت پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت (ع) است.
وي ادامه داد: پس از برگزاری مراحل شهرستانی این جشنواره و راه یابی برگزیدگان به مرحله استانی و انجام مسابقه مشاعره، برگزیدگان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. و امسال هم زمان با دوازدهمین دوره برگزاری جشنواره سراسری امام رضا(علیه السلام) که با حضور مسوولان کشوری و برگزیدگان جشنواره های رضوی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، 4 نفر از برگزیدگان جشنواره ملی مشاعره رضوی سال گذشته در برنامه های با عنوان «بر رواق معطر باران» به اجرای مسابقه مشاعره خواهند پرداخت.
برگزاری فعالیت ها و نمایشگاه فرهنگی، هنری و ادبی آثار رضوی اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری مازندران از دیگر فعالیت جنبی این جشنواره در مازندران است.
گفتنی است: در 8 مرکز فرهنگی و هنری این کانون نیز برنامه های دهه کرامت با محتوای فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی آغاز به کار می کند.

منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :