ارسال به دوستان
کد خبر : 44173
تاریخ انتشار : 15 بهمن 1392 14:46

اولین دوره مسابقات رباتیک و نمایش «فرار گوسفندی»

به مناسبت آغاز جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان اقدام به برگزاری اولین دوره مسابقه «رباتیک» و اجرای نمایش «فرار گوسفندی» کرد.

مسوول کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه فجر استان کرمان ایجاد محیطی علمی و رقابتی، ارتقای علم رباتیک و ایجاد انگیزه، شور و نشاط و تحرک علمی در بین اعضای مراکز کانون را از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.
اولین دوره مسابقات استانی رباتیک در سه بخشِ ربات مهد، ویژه نونهالان 3 تا 7 سال، ربات جنگ‌‌جو، ویژه کودکان و نوجوانان 7 تا 15 سال و ربات نمایشی ویژه شرکت کنندگان آزاد برگزار شد و خوشبختانه این مسابقات با استقبال چشم‌گیر کودکان و نوجوانان همراه بود و 60 شرکت کننده در قالب 40 گروه با یک‌دیگر به رقابت پرداختند.

وي ایجاد محیطی علمی و رقابتی، ارتقای علم رباتیک و ایجاد انگیزه، شور و نشاط و تحرک علمی در بین اعضای مراکز کانون را از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد.
نخستین دوره مسابقات استانی رباتیک دهم بهمن با همکاری کانون کرمان، صنایع رباتیک آزاد، گروه رباتیک و بهزیستی کرمان، در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره 2 کرمان برگزار شد و با اهدای لوح تقدیر، تندیس و جوایز نقدی از برگزیدگان این مسابقه تجلیل شد.

همچنين در ایام خجسته دهه فجر نمایش کودک «فرار گوسفندی» به کارگردانی ایمان تاج‌سلیمان در سالن سینمای کانون کرمان به روی صحنه می‌رود.
این نمایش با نگاهی به نمایش‌نامه «سگ و گله» نوشته‌ی سعید قلندری توسط مژده ناظمی نوشته شده است و کارگردانی آن را ایمان‌ تاج‌سلیمان مربی فرهنگی کانون شماره 5 کرمان برعهده دارد.
اجرای نمایش کودک " فرار گوسفندی" از 12 بهمن در دو نوبت از ساعت 8:30 و10 صبح در سالن سینمای اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان آغاز می‌شود و تا بیست و یکم بهمن ادامه خواهد داشت.
در همین حال، مدارس و مهدهای کودک کرمان می‌توانند برای هماهنگی و ذخیره جا با شماره تلفن 3224070- 0341 تماس بگیرند.

 

منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :