ارسال به دوستان
کد خبر : 44057
تاریخ انتشار : 13 بهمن 1392 10:24

صوفیه از دوستی های کودکان ایران و بلغارستان استقبال کرد

صدها کودک و نوجوان ساکن شهر تاریخی صوفیه پایتخت بلغارستان به همراه هم سالان خارجی خود از برنامه های هفته دوستی با کودکان ایرانی بازدید کرده اند.

به گزارش اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در آستانه ی سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ،هفته دوستی با هماهنگی اداره کل ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همت رایزنی جمهوری اسلامی ایران در صوفیه و کانون پرورش فکری در بزرگ‌ترین فرهنگ‌سرای شهرداری صوفیه و با حضور شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی دو کشور و کودکان و نوجوانان مدارس ملیت‌های مختلف بلغارستان از روز 9 بهمن 1392 آغاز شده است.
در آیین گشایش این هفته دوستی بیش از 400 کودک از کشورهای انگلیس، کره، قطر، سودان، لیبی، یمن، مصر، سوریه، فلسطین، عراق، ایران، الجزایر و بلغارستان در کارگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شرکت کردند.
مدیرکل و کارشناسان و مربیان کانون استان قزوین اجرای این فعالیت‌ها را به نمایندگی از اداره کل روابط عمومی و اموربین‌الملل کانون بر عهده دارند.
در میان شرکت‌کنندگان در آیین گشایش این رویداد فرهنگی، نمایندگان وزیر فرهنگ و وزارت امور خارجه، معاون شهردار صوفیه، رییس ایران‌شناسی و انجمن دوستداران زبان فارسی، مدیران مدارس انگلیسی، لبنانی، بلغاری، نویسندگان و اساتید حوزه کودک، رایزنان کشورهای خارجی مقیم، مدیران موسسه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری و خانواده‌های ایرانی ساکن بلغارستان به چشم می‌خورد.

مربیان فرهنگی کانون قزوین با برپایی نمایشگاه‌هایی از آثار کانون و برپایی کارگاه‌های هنری از تاریخ 9 تا 14 بهمن در کنار کودکان، مربیان و خانواده‌های پایتخت فرهنگی اروپا خواهند بود .

 

منبع: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :