ارسال به دوستان
کد خبر : 77262
تاریخ انتشار : 15 دی 1380 10:14

هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در مرکز تئاتر کانون اجرا می‌شود

نمایش «گل باقالی و روزه کله گنجشکی» به صورت رایگان

نمایش «گل باقالی و روزه کله گنجشکی» به کارگردانی بهناز مهدیخواه هم زمان با ماه مبارک رمضان به صورت رایگان در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون اجرا می شود.


این نمایش اولین تئاتر مدرسه در سال 94 است که با هدف آشنایی بچه ها با نمایش های سنتی و استفاده از مضامین کتاب های درسی برای یادگیری بهتر از کتاب «هدیه های آسمانی» سال سوم دبستان برگرفته شده است.
بر اساس این گزارش نمایش «گل باقالی و روزه کله گنجشکی» با تکنیک خیمه شب بازی و موزیکال برای رده های سنی الف، ب و ج (5 تا 14 سال) اجرا می شود و بهناز مهدیخواه، امیرحسین انصافی و رامین عبدالهی به ترتیب در نقش های خیمه شب باز، مرشد و کمانچه نواز ایفای نقش می کنند.
گل باقالی فرزند7 ساله مبارک و طیاره خانم است که می خواهد روزه بگیرد و بابا مرشد به او می گوید چون به سن تکلیف نرسیده باید روزه کله گنجشکی بگیرد و همه تلاش می کنند به او یاد بدهند چگونه این کار را انجام دهد بنابراین هرکدام از خاطرات کودکی خود می گویند تا به او بفهمانند اما هیچ کدام نمی توانند خوب توضیح بدهند و ادامه ماجرا... .
نمایش «گل باقالی و روزه کله گنجشکی» از روز 31 خرداد تا 25 تیر هرروز به جز شنبه ها و شب های قدر در 2 نوبت صبح و عصر در تالار بوستان مرکز تئاتر کانون و ساعت 10 شب در بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین المللی قرآن کریم اجرا می شود.
در عین حال صبح ها ویژه مدارس و مهدهای کودک با وقت قبلی و عصرها ساعت 20 در مرکز تئاتر کانون اجرا می شود.
علاقه مندان می توانند برای اطلاع بیشتر و رزو جا به مرکز تئاتر کانون واقع در بوستان لاله تهران مراجعه و یا با شماره 09387337555 تماس بگیرند.


منبع:
کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :