ارسال به دوستان
کد خبر : 68972
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1393 9:29

برگزیدگان هفدهمین جشنواره قصه گویی کانون تجلیل شدند

هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تجلیل از برگزیدگان، روز 30 بهمن در کرمانشاه به کار خود پایان داد.


در آیین پایانی جشنواره هفدهم قصه گویی از محمد میرکیانی به عنوان مروج قصه گویی، 59 قصه گوی داخلی (31 قصه گو در بخش اصلی، 19 قصه گوی کتابخانه ای، یک قصه گوی فراگیر و 8 برگزیده قصه گویی رضوی) و 12 قصه گوی خارجی با اهدای تندیس و لوح تقدیر جشنواره تجلیل شد.
هیئت داوران این جشنواره متشکل از مژگان خلیل پور، فریبا حبیبی، علی خانجانی و محمد سیمزاری در بیانیه خود تأکید کردند مربیان باید در نظر داشته باشند که قصه ی خود را نه برای ارایه در جشنواره، بلکه برای قصه گویی های مکرر در مراکز و برای اعضا، انتخاب و اجرا کنند و هدف پنداشتن جشنواره، انحرافی است بسیار خطر ناک که ممکن است ما را از اهداف اصلی باز دارد.
در بخش دیگری از این بیانیه گروه داوری ضمن تقدیر از برخی از قصه گویان که به جای انتخاب قصه از بین قصه های مکتوب یا شفاهی، خود اقدام به قصه نویسی و خلق قصه کرده بودند، خاطرنشان کردند که برای تقویت این دسته از قصه گویان برنامه ریزی های لازم صورت پذیرد.
اعضای داوری همچنین در این بیانیه، مربیان را به مطالعه هر چه بیشتر در زمینه داستان و قصه دعوت کردند و افزودند: مطالعه، باعث شناخت واژگان، اشراف و احاطه ی کامل در متون کهن و امروزی خواهد بود.
هیأت داوری در پایان بیانیه خود به برنامه ریزان جشنواره های قصه گویی توصیه کرد که از ایجاد سطح رقابتی یکسان برای برگزیدگان دوره های پیشین و شرکت کنندگان عادی اجتناب کرده و برای هر گروه، شرایط و انتظارهای خاص در نظر گرفته شود.
این مراسم با سخنرانی مدیرعامل کانون، میرجلال الدین کزازی و مدیر اجرایی هفدهمین جشنواره قصه گویی، اجرای سرود بوکه بارانه، پخش نماهنگ، قصه گویی یکی از قصه گویان خارجی، پخش تیزر جشنواره و... همراه بود.
هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی روز پنج شنبه 30 بهمن در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش شهر کرمانشاه به کار خود پایان داد.
اسامی برگزیدگان هفدهمین جشنواره قصه گویی کانون


منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :