ارسال به دوستان
کد خبر : 67470
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1393 9:7

معرفی برگزیدگان پایانی هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی

برگزیدگان پایانی هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.


بر اساس تغییرات صورت گرفته در شیوه ی برگزاری این جشنواره، مرحله ی پایانی جنبه ی رقابتی ندارد و تمامی کسانی که در این مرحله حضور پیدا می کنند برندگان اصلی جشنواره هستند.
در این میان اداره کل فرهنگی و امور استان های کانون با بررسی فیلم قصه گویی برگزیدگان استانی این جشنواره در مجموع 59 قصه گوی ایرانی را شامل 31 قصه گوی اصلی، 1 برگزیده بخش فراگیر، 19 برگزیده قصه گویان کتاب خانه ای و 8 برگزیده جشنواره قصه گویی رضوی را با رای گروه های داوری برای شرکت در مرحله ی پایانی جشنواره که روزهای 27 تا 30 بهمن 1393 در شهر کرمانشاه برگزار می شود، معرفی کرد.
در میان این قصه گویان مطرح ایرانی نام برخی از برترین قصه گویان جشنواره های گذشته کانون نیز به چشم می خورد.
بخش کتاب خانه ای نیز به برخی از مربیان کانون اختصاص پیدا کرده است که در بیش تر جشنواره های کانون شرکت نمی کنند اما فعالیت های آن ها در طول سال نشان دهنده ی توجه آنان به قصه گویی برای کودکان و نوجوانان است.
در کنار این قرار است از میان 40 قصه گوی بین المللی متقاضی شرکت در جشنواره از 22 کشور جهان 10 تا 12 قصه گوی مطرح بین المللی نیز برای بازگویی قصه های خود و حضور در این رویداد فرهنگی به کرمانشاه سفر کنند.
موضوع این جشنواره آزاد بود و مرحله ی استانی جشنواره نیز در پاییز امسال در استان های مختلف کشور برگزار شد.
بر اساس آمار ارایه شده از سوی مسوولان برگزاری جشنواره در مجموع 1777 نفر شامل 1293 مربی کانون، 475 شرکت کننده آزاد و 9 شرکت کننده بخش فراگیر (برای کودکان دارای نیازهای ویژه) که از میان آن ها در مرحله ی استانی آثار 348 قصه گو شامل 292 قصه گوی کانونی، 47 قصه گوی آزاد و 9 قصه گوی فراگیر برای داوری پایانی به دبیرخانه جشنواره در تهران ارسال شد.
داوری بخش پایانی این جشنواره را علی خانجانی، محمد سیمزاری، غلامعلی کیومرثی، مژگان خلیل پور و فریبا حبیبی، بخش فراگیر زهرا عبدالحی، مینو رجبی نیا و طاهره بشیر و بخش رضوی را مژگان خلیل پور، محمد سیمزاری و بهناز صفایی نایینی برعهده داشتند.
هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون در روزهای 27 تا 30 بهمن در کرمانشاه برگزار می شود.

برگزیدگان پایانی هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :